01.05 // godz. 18:00
Handel: Il Pastor Fido
Teatr Miejski, Gliwice
Kierownictwo muzyczne: Martyna Pastuszka (Violin) & Marcin Świątkiewicz (Harpsichord)
Reżyeria: Daniel Pfluger
Scenografia: Giorgios Kolios
Kostiumy: Giannis Katranitsas
Światło: Styliana Kaltsou
Soliści: Philipp Mathmann (Mirtillo), Sophie Junker (Amarilli), Rinnat Moriah (Eurilla), Nicholas Tamagna (Silvio), Anna Starushkevych (Dorinda), Zachary Wilson (Tireno), Davidson Jaconello (tancerz)

{OH!} Orkiestra Historyczna
WIĘCEJ
ZWIŃ
01.05godz. 18:00
08.05 // godz. 19:00
Apparatus Musico-Cembalisticus
recital klawesynowy
Filharmonia, Szczecin
G Muffat: Ciacona in G
 
JJ Froberger: Toccata in d
JJ Froberger: Suita XIII in d

M Weckmann: Toccata in C
M Weckmann: Canzona in c
A Reincken: Air avec variation [“Holländische Nachtigahl’]

D Buxtehude: Präludium in g

G Muffat: Passacaglia in g


KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
08.05godz. 19:00
14.05 // godz. 21:00
Martin Randall Travel Bach Journey
RACHEL PODGER / BRECON BAROQUE
Stary Ratusz, Mühlhausen, Niemcy
Buxtehude, Dietrich: Herr wenn ich nur dich hab BUXWV 38
Buxtehude, Dietrich: Ciacona in E minor, BUXWV 160
Bach, Johann Christian: ‘Mein Freund ist mein und ich bin sein’ - Ciaconne from ‘Meine Freundin ist schön’
Buxtehude, Dietrich: Mit Fried und Freud ich fahr dahin BUXWV 76
Bach, Johann Sebastian: Triple Concerto in A minor for flute, harpsichord and violin BWV 1044
Bach, Johann Sebastian: Non sa che sia dolore
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
14.05godz. 21:00
21.05 // godz. 19:30
Vivaldi: 4 pory roku
RACHEL PODGER / BRECON BAROQUE
St Peter Mancroft, Norwich, UK
Vivaldi Sonata ‘Al Santo Sepolcro’ RV 130 in E Flat Major
Vivaldi Concerto in G minor RV156
Vivaldi Sinfonia ‘Al Santo Sepolcro’ in B minor RV 169
Vivaldi Concerto for Lute, strings, continuo in D major RV 93
Bach Concerto for Harpsichord, strings, continuo BWV 972 (after Vivaldi Op. 3 No. 9)
Vivaldi The Four Seasons
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
21.05godz. 19:30
24.05 // godz. 20:00
Von Mysterien und Musketieren
SKUPLIK / AREND / CHRISTA
Pförtnerhaus Feldkirch, Austria
Heinrich Ignaz Franz Biber (1644–1704):
Pastorella
Sonata representativa
Kreuzigung aus: Suite in g-Moll (anonyme Handschrift für Violine solo in scordatura, ca. 1685)
Battalia 
Das liederliche Schwirmen der Musquetirer 
Passacaglia
Nachtwächter Ciaconna aus der Serenada à 5

Georg Muffat (1653–1704):
Passacaglia in g-Moll aus «Apparatus Musico-Organisticus»

 
Veronika Skuplik - skrzypce
Andreas Arend - teorba
Marcin Swiatkiewicz - klawesyn/pozytyw
Klaus Christa - altówka
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
24.05godz. 20:00
01.06 // godz. 14:30
Handel: Il Pastor Fido
HÄNDEL-FESTSPIELE HALLE
Goethe Theatre Bad Lauchstädt
GF Handel: Il Pastor Fido

Kierownictwo muzyczne: Martyna Pastuszka (Violin) & Marcin Świątkiewicz (Harpsichord)
Reżyeria: Daniel Pfluger
Scenografia: Giorgios Kolios
Kostiumy: Giannis Katranitsas
Światło: Styliana Kaltsou
Soliści: Philipp Mathmann (Mirtillo), Sophie Junker (Amarilli), Rinnat Moriah (Eurilla), Nicholas Tamagna (Silvio), Anna Starushkevych (Dorinda), Zachary Wilson (Tireno), Davidson Jaconello (Dancer)

{OH!} Orkiestra Historyczna
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
01.06godz. 14:30
02.06 // godz. 14:30
Handel: Il Pastor Fido
HÄNDEL-FESTSPIELE HALLE
Goethe Theatre Bad Lauchstädt
GF Handel: Il Pastor Fido

Kierownictwo muzyczne: Martyna Pastuszka (Violin) & Marcin Świątkiewicz (Harpsichord)
Reżyeria: Daniel Pfluger
Scenografia: Giorgios Kolios
Kostiumy: Giannis Katranitsas
Światło: Styliana Kaltsou
Soliści: Philipp Mathmann (Mirtillo), Sophie Junker (Amarilli), Rinnat Moriah (Eurilla), Nicholas Tamagna (Silvio), Anna Starushkevych (Dorinda), Zachary Wilson (Tireno), Davidson Jaconello (Dancer)

{OH!} Orkiestra Historyczna
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
02.06godz. 14:30
06.06 // godz. 19:00
MIKOŁOWSKIE DNI MUZYKI
Arte dei Suonatori
Kościół Ewangelicko-Augsburski, Mikołów
Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa nr 3 D-dur BWV 1068

Arte dei Suonatori
Marcin Świątkiewicz- klawesyn
WIĘCEJ
ZWIŃ
06.06godz. 19:00
09.06 // godz. 16:00
TAGE ALTER MUSIK
Arte dei Suonatori
St.-Oswald-Kirche, Regensburg, Niemcy
Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa nr 3 D-dur BWV 1068

Arte dei Suonatori
Marcin Świątkiewicz- klawesyn
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
09.06godz. 16:00
14.06 // godz. 19:00
Vinci: Gismondo Re di Polonia
{OH!} ORKIESTRA HISTORYCZNA
Tchaikovsky Concert Hall, Moskwa
Leonardo Vinci (1690-1730). Gismodno, re di Polonia (1727).
Music drama in 3 acts based on Francesco Brianis´ Il Vincitor Generoso (1708).

Cast:

Gismondo: Max Emanuel Cencic (counter-tenor, Austria)
Ottone: Yuriy Mynenko (counter-tenor, Ukraine)
Cunegunda: Sophie Junker (soprano, Belgium)
Primislao: Aleksandra Kubas-Kruk (soprano, Poland)
Ernesto: Jake Arditti (counter-tenor, UK)
Giuditta: Dilyara Idrisova (soprano, Russia)
Ermanno: Vasily Khoroshev (counter-tenor, Russia)

Orchestra: {oh!} Orkiestra Historyczna! (Poland)
Marcin Świątkiewicz (harpsichord)
Martyna Pastuszka conducting

Supported by Adam Mickiewicz Institute (Poland)
Co-production of Moscow Philharmonic Society and Apriori Arts Agency in partnership with Parnassus Arts Production (Austria)
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
14.06godz. 19:00


21.04 // godz. 17:30
Bach: Kunst der Fuge - recital
ACTUS HUMANSU RESURECTIO
Ratusz Staromiejski, Gdańsk
Johann Sebastian Bach
Die Kunst der Fuge BWV 1080
Contrapunctus I–IX
Canon alla Decima
Canon alla Duodecima

Inventionen BWV 772–786
Invention I C-dur BWV 772
Invention II c-moll BWV 773
Invention III D-dur BWV 774
Invention IV d-moll BWV 775
Invention V Es-dur BWV 776
Invention VI E-dur BWV 777
Invention VII e-moll BWV 778
Invention VIII F-dur BWV 779
Invention IX f-moll BWV 780
Invention X G-dur BWV 781
Invention XI g-moll BWV 782
Invention XII A-dur BWV 783
Invention XIII a-moll BWV 784
Invention XIV B-dur BWV 785
Invention XV h-moll BWV 786

Marcin Świątkiewicz- klawesyn
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201921.04godz. 17:30
19.04 // godz. 19:30
Mozart: Requiem
{OH!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / THE MARIAN CONSORT / PASTUSZKA
NOSPR, Katowice
Wolfgang Amadeus Mozart – Requiem d-moll KV 626

{oh!} Orkiestra Historyczna
Martyna Pastuszka koncertmistrz, prowadzenie
The Marian Consort
Dorota Szczepańska sopran
Reginald Mobley kontratenor
Karol Kozłowski tenor
Marek Rzepka bas
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201919.04godz. 19:30
15.04 // godz. 19:15
Bach: Kunst der Fuge - recital
Akademia Muzyczna, Katowice
Johann Sebastian Bach
Die Kunst der Fuge BWV 1080

Contrapunctus I–IX
Canon alla Decima
Canon alla Duodecima

Inventionen BWV 772–786

Invention I C-dur BWV 772
Invention II c-moll BWV 773
Invention III D-dur BWV 774
Invention IV d-moll BWV 775
Invention V Es-dur BWV 776
Invention VI E-dur BWV 777
Invention VII e-moll BWV 778
Invention VIII F-dur BWV 779
Invention IX f-moll BWV 780
Invention X G-dur BWV 781
Invention XI g-moll BWV 782
Invention XII A-dur BWV 783
Invention XIII a-moll BWV 784
Invention XIV B-dur BWV 785
Invention XV h-moll BWV 786
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201915.04godz. 19:15
14.04 // godz. 15:00
Internationale Fasch Festtage
MÜLLEJANS/SKUPLIK/PERL/FREIMUTH
Barokowy Kościół w Burgkemnitz
Petra Müllejans, Veronika Skuplik - skrzypce
Hille Perl - viola da gamba
Michael Freimuth - lutnia
Marcin Świątkiewicz - klawesyn

Fasch, Schieferdecker, Telemann, Handel
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201914.04godz. 15:00
13.04 // godz. 16:00
Internationale Fasch Festtage
MÜLLEJANS/SKUPLIK/PERL/FREIMUTH
Ratusz Miasta Zerbst
Petra Müllejans, Veronika Skuplik - skrzypce
Hille Perl - viola da gamba
Michael Freimuth - lutnia
Marcin Świątkiewicz - klawesyn

Fasch Schieferdecker Telemann Handel
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201913.04godz. 16:00
02.04 // godz. 19:00
Bach: Kunst der Fuge - recital
Capella Cracoviensis, Kraków
Johann Sebastian Bach
Die Kunst der Fuge BWV 1080

Contrapunctus I–IX
Canon alla Decima
Canon alla Duodecima

Inventionen BWV 772–786

Invention I C-dur BWV 772
Invention II c-moll BWV 773
Invention III D-dur BWV 774
Invention IV d-moll BWV 775
Invention V Es-dur BWV 776
Invention VI E-dur BWV 777
Invention VII e-moll BWV 778
Invention VIII F-dur BWV 779
Invention IX f-moll BWV 780
Invention X G-dur BWV 781
Invention XI g-moll BWV 782
Invention XII A-dur BWV 783
Invention XIII a-moll BWV 784
Invention XIV B-dur BWV 785
Invention XV h-moll BWV 786
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201902.04godz. 19:00
24.03 // godz. 19:00
Musica Sacro-Profana
VALOVA/GENOV/PRADA/ŚWIĄTKIEWICZ
March Music Days, Ruse, Bulgaria
Musica Sacro-Profana

ZEFIRA VALOVA skrzypce
YAVOR GENOV teorba
RODNEY PRADA viola da gamba
MARCIN ŚWIĄTKIEWICZ klawesyn

Program: H. Biber, D. Buxtehude, A. Kertzinger, J. Froberger, J. Kapsberger, A. Bertali
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201924.03godz. 19:00
14.03 // godz. 19:30
Bach - Telemann - Vivaldi
CAPELLA CRACOVIENSIS
Cricoteca, Kraków
Muzyka gigantów

Georg Philipp Telemann: Suita Don Quixote
Johann Sebastian Bach: Koncert A-dur na klawesyn BWV 1055
Antonio Vivaldi: Koncert h-moll na 4 skrzypiec op. 3 nr 10
***
Antonio Vivaldi/Johann Sebastian Bach: Koncert na skrzypce D-dur op. 3 nr 9 w transkrypcji na klawesyn sporządzonej na podstawie BWV 972
Georg Philipp Telemann: Koncert na G-dur 2 viole TWV 52:G3
Johann Sebastian Bach: Koncert d-moll na 2 skrzypiec BWV 1043

CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach
Jadwiga Czepielowska Maciej Czepielowski Tomasz Góra Seojin Kim Beata Nawrocka Zofia Wojniakiewicz skrzypce
Jacek Dumanowski Mariusz Grochowski Teresa Wydrzyńska altówka
Konrad Górka wiolonczela
Michał Skiba kontrabas
Marcin Świątkiewicz klawesyn / dyrygent
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201914.03godz. 19:30
13.03 // godz. 11:00
Bach - Telemann - Vivaldi
CAPELLA CRACOVIENSIS
Cricoteca, Kraków
Muzyka gigantów

Georg Philipp Telemann: Suita Don Quixote
Johann Sebastian Bach: Koncert A-dur na klawesyn BWV 1055
Antonio Vivaldi: Koncert h-moll na 4 skrzypiec op. 3 nr 10
Johann Sebastian Bach: Koncert d-moll na 2 skrzypiec BWV 1043

CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach
Jadwiga Czepielowska Maciej Czepielowski Tomasz Góra Seojin Kim Beata Nawrocka Zofia Wojniakiewicz skrzypce
Jacek Dumanowski Mariusz Grochowski Teresa Wydrzyńska altówka
Konrad Górka wiolonczela
Michał Skiba kontrabas
Marcin Świątkiewicz klawesyn / dyrygent

KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201913.03godz. 11:00
22.02 // godz. 19:30
Podger / Hendric / McGillivray / Caminiti
VENUS UNWRAPPED
Kings Place, Londyn, UK
Francesca Caccini: Maria, dolce Maria
Francesca Caccini: Fresche aurette
Francesca Caccini: Non sò se quel sorriso
Francesca Caccini: Romanesca from ‘Il primo libro delle Musiche
Isabella Leonarda: Sonata Duodecima
George Frideric Handel: Flammende Rose, Zierde der Erden’ from ‘Deutsche Arien’ HWV 210
George Frideric Handel: Künft’ger Zeiten eitler Kummer HWV 202
Francesca Caccini: Ciacona

Elisabeth Jacquet de La Guerre: Violin sonata no 2 in D major (1607)
Elisabeth Jacquet de La Guerre: Les Sommeil d’Ulisse
 
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201922.02godz. 19:30
05.02 // godz. 19:00
Benedetto Marcello - Cassandra
OPERA RARA
Cricoteca, Kraków
Benedetto Marcello
Cassandra
Łukasz Dulewicz - alt
Helena Poczykowska - alt
Przemysław Bałka - bas
Marcin Światkiewicz - klawesyn

David Lang
Just
Aldona Bartnik -sopran
Katarzyna Guran - sopran
Magdalena Łukawska - sopran
Joanna Stawarska - sopran
Dorota Dwojak-Tlałka - alt

Aneta Dumanowska - altówka
Konrad Górka - wiolonczela
Tomasz Sobaniec - perkusja

Tomasz Cyz - reżyseria
Natalia Kitamikado - scenografia
Katarzyna Łuszczyk - światło
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201905.02godz. 19:00
04.02 // godz. 19:00
Benedetto Marcello - Cassandra
OPERA RARA
Cricoteca, Kraków
Benedetto Marcello
Cassandra

Łukasz Dulewicz - alto
Helena Poczykowska - alto
Przemysław Bałka - bass

Marcin Światkiewicz - harpsichord


David Lang
Just

Aldona Bartnik -soprano
Katarzyna Guran - soprano
Magdalena Łukawska - soprano
Joanna Stawarska - soprano
Dorota Dwojak-Tlałka - alto

Aneta Dumanowska - viola
Konrad Górka - cello
Tomasz Sobaniec - percussion

Tomasz Cyz - director
Natalia Kitamikado - set design
Katarzyna Łuszczyk - light
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201904.02godz. 19:00
03.02 // godz. 19:00
Benedetto Marcello - Cassandra
OPERA RARA
Cricoteca, Kraków
Benedetto Marcello
Cassandra
Łukasz Dulewicz - alt
Helena Poczykowska - alt
Przemysław Bałka - bas
Marcin Światkiewicz - klawesyn

David Lang
Just
Aldona Bartnik -sopran
Katarzyna Guran - sopran
Magdalena Łukawska - sopran
Joanna Stawarska - sopran
Dorota Dwojak-Tlałka - alt

Aneta Dumanowska - altówka
Konrad Górka - wiolonczela
Tomasz Sobaniec - perkusja

Tomasz Cyz - reżyseria
Natalia Kitamikado - scenografia
Katarzyna Łuszczyk - światło
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201903.02godz. 19:00
01.02 // godz. 19:00
Benedetto Marcello - Cassandra
OPERA RARA
Cricoteca, Kraków
Benedetto Marcello
Cassandra
Łukasz Dulewicz - alt
Helena Poczykowska - alt
Przemysław Bałka - bas
Marcin Światkiewicz - klawesyn

David Lang
Just
Aldona Bartnik -sopran 
Katarzyna Guran - sopran 
Magdalena Łukawska - sopran 
Joanna Stawarska - sopran
Dorota Dwojak-Tlałka - alt

Aneta Dumanowska - altówka
Konrad Górka - wiolonczela
Tomasz Sobaniec - perkusja

Tomasz Cyz - reżyseria
Natalia Kitamikado - scenografia
Katarzyna Łuszczyk - światło
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201901.02godz. 19:00
26.01 // godz. 19.30
Bach Dynasty
RACHEL PODGER / CIARA HENDRICK / BRECON BAROQUE
La Seine Musicale, Paryż
Program:

D Buxtehude:  Ciacona in E minor, BUXWV 160
D Buxtehude: Herr wenn ich nur dich hab BUXWV 38
D Buxtehude: Mit Fried und Freud ich fahr dahin BUXWV 76
JM Bach: Ach wie sehnlich
JM Bach: Es ist ein großer Gewinn
JC Bach: ‘Mein Freund ist mein und ich bin sein’ - Ciaconne from ‘Meine Freundin ist schön’

JS Bach: Triple Concerto in A minor for flute, harpsichord and violin BWV 1044
JS Bach: Non sa che sia dolore
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201926.01godz. 19.30
20.01 // godz. 11:00
JS Bach: Koncerty Klawesynowe
COLLEGIUM MUSICUM Den Haag
's Hertogenbosch, Holandia
Willem Twee concertzaal 
Prins Bernhardstraat 4-6, 's Hertogenbosch
www.willem-twee.nl/event/bach-klavecimbelconcerten/

11:00
BWV 1050 
BWV 1060 
BWV 1061 
Jacques Ogg, Claudio Ribeiro, Sungyun Cho, Marcin Świątkiewicz


Morgen 13:15
BWV 1055
BWV 1062 
BWV 1063 
Jacques Ogg, Claudio Ribeiro, Sungyun Cho, Marcin Świątkiewicz


Morgen 14:45
BWV 1057
BWV 1064 
BWV 1065 
Jacques Ogg, Claudio Ribeiro, Sungyun Cho, Irene González Roldán

KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201920.01godz. 11:00
21.12 // godz. 19:00
RECITAL
Polske Radio Chopin - A la polonaise
Studiu Polskiego Radia imienia Władysława Szpilmana
Johann Sebastian Bach

Partita D-dur BWV 828
Fantazja i Fuga Chromatyczna BWV 903
Suita Angielska g-moll BWV 808

koncert retransmitowany na antenie Polskiego Radia Chopin
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201821.12godz. 19:00
19.12 // godz. 19:00
RECITAL
Privatissimum @ Capella Cracoviensis
Biuro CC, ul. Św. Marka 7-9/9, 31-012 Kraków
Johann Sebastian Bach

Partita D-dur BWV 828
Fantazja i Fuga Chromatyczna BWV 903
Suita Angielska g-moll BWV 808

Inauguracja klawesynu zbudowanego przez Matthiasa Kramera.

KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201819.12godz. 19:00
16.12 // godz. 17:30
Actus Humanus
MARTYNA PASTUSZKA
Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
Johann Sebastian Bach

Sonaten für Violine und Cembalo BWV 1017–1019

Sonata I c-moll BWV 1017
Sonata II f-moll BWV 1018
Sonata III G-dur BWV 1019
WIĘCEJ
ZWIŃ
201816.12godz. 17:30
13.12 // godz. 18:00
Opera Rara Edu
Justyna Młynarczyk, Piotr Młynarczyk - viola da gamba
Cricoteca, Kraków
Monsieur de Sainte-Colombe: Concert à deux violes esgales „Les Bateries”
Elisabeth Jacquet de La Guerre: Prelude in g
Jean-Philippe Rameau: L’Enharmonique
Jean-Baptiste-Antoine Forqueray: La Marella
Marin Marais: Premier Livre de Pièces de viole, Suite en Sol majeur à deux violes et basso continuo
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201813.12godz. 18:00
07.12 // godz. 19:30
Handel: Judas Maccabaeus
CAPELLA CRACOVIENSIS / JAN TOMASZ ADAMUS
NOSPR, Katowice
KUP BILET
201807.12godz. 19:30
02.12 // godz. 17:00
Bach: Weihnachts-Oratorium, BWV 248
Musica Redemptor Orchestra
Redeemer Presbyterian Church, 2111 Alexander Ave, Austin, Teksas
JS Bach: Oratorium na Boże Narodzenie: Kantata I, II & III
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201802.12godz. 17:00
30.11 // godz. 19.30
Heroes and Legends
Musica Redemptor Orchestra
Redeemer Presbyterian Church, 2111 Alexander Ave, Austin, Teksas
Mouret Première Suite de Symphonies
Handel Hercules Suite
Telemann Don Quixote Suite
Gluck Dance of the Furies from Orphée et Euridice
Purcell King Arthur Suite
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201830.11godz. 19.30
16.11 // godz. 21:00
Heinrich Ignaz Franz von Biber: Sonaty różańcowe
RACHEL PODGER / DANIELE CAMINITI
AMUZ, Kammenstraat 81, Antwerpia, Belgia
Heinrich Ignaz Franz von Biber

Sonaty różańcowe:
I Zwiastowanie NMP
IV Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
VII Biczowanie Jezusa
X Ukrzyżowanie
XI Zmartwychwstanie Jezusa
XII Wniebowstąpienie Jezusa
XIV Wniebowzięcie NMP
Passacaglia g-moll 'Anioł Stróż"
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201816.11godz. 21:00
04.11 // godz. 17:00
Daejeon Baroque Festival
Recital z Kayo Saito
Noeun Public Library Daejeaon
recital z Kayo Saito - skrzypce JS Bach: Sonata e-moll na skrzypce i b.c. BWV 1023 JS Bach: Toccata i Fuga a-moll BWV565 ar. Kayo Saito JS Bach: Partita D-dur BWV 828: Ouverture, Allemande, Gigue JS Bach: Sonata na klawesyn i skrzypce G-dur BWV 1019
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201804.11godz. 17:00
01.11 // godz. 19:30
Daejeon Baroque Festival
Orkiestra Festiwalowa - Ryo Terakado
Daejeon Art Center, Korea Pd
KUP BILET
201801.11godz. 19:30
31.10 // godz. 19:30
Daejeon Baroque Festival
Recital na dwa klawesyny z Sungyun Cho
Daejeon Art Center, Korea Pd
Sungyun Cho, Marcin Świątkiewicz - klawesyny JS Bach: Koncert na 2 klawesyny C- dur BWV 1061 F Couperin: Allemande A-dur na 2 klawesyny WA Mozart: Sonata D-dur na cztery ręce K.381 L Boccherini: Fandango w transkrypcji na 2 klawesyny.
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201831.10godz. 19:30
28.10 // godz. 13:00
Recital i prezentacja płyty
Recital promujący płytę JS BACH: HARPSICHORD CONCERTOS 1-3
Pung Wold Dang, Seul
KUP BILET
201828.10godz. 13:00
22.10 // godz. 19:00
Brecon Baroque Festival
BRECON BAROQUE FESTIVAL ORCHESTRA
Theatr Brycheiniog, Canal Wharf, Brecon, Walia
"Archangelo Corelli and Other Angels"

Final concert with Handel’s Harp Concerto played on triple harp and music by Corelli, Geminiani, Handel and others.
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201822.10godz. 19:00
20.10 // godz. 19:00
Brecon Baroque Festival
BRECON BAROQUE / RACHEL PODGER
Theatr Brycheiniog, Canal Wharf, Brecon, Walia
"Bach's Angels"

Johann Sebastian Bach

Magnificat BWV 243
Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043
Kantata 'Es erhub sich ein Streit' BWV 19

KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201820.10godz. 19:00
10.10 // godz. 11:00
Matinée
CAPELLA CRACOVIENSIS
aula bł. Jakuba ul. Franciszkańska 4, 31-004 Kraków
Canzona sonata passacaglia
Włoska muzyka kameralna w XVII wieku

Tarquinio Merula: Chiacona
Girolamo Frescobaldi: Canzon à due canti
Johann Rosemuller: Sonata quinta à 3
Andrea Falconierii: Passaccalle
Isabella Leonarda: Sonta XII op. 16
Arcangelo Corelli: Sonata 12 op. 2 Chiacona
Georg Friedrich Handel: Clori, mia bella Clori

Magdalena Łukawska sopran
Seojin Kim, Tomasz Góra skrzypce
Marcin Świątkiewicz klawesyn


KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201810.10godz. 11:00
30.09 // godz. 12:00
W kontrapunkcie z tańcem, w tańcu z kontrapunktem
RECITAL
Muziekgebouw Eindhoven, Heuvel 140, Holandia
Johann Sebastian Bach

Partita IV D-dur BWV 828

Kunst der Fuge BWV 1080:
Contrapunctus I
Canon alla Decima
Canon alla Duodecima

Suita III g-moll BWV 808 ("Suity angielskie")
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201830.09godz. 12:00
25.09 // godz. 19:00
Gismondo, Re di Polonia
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / CENCIC / MYNENKO / JUNCKER / KUBAS-KRUK / ARDITTI / IDRISOVA / TAMAGNA / PASTUSZKA / ŚWIĄTKIEWICZ
Theater an der Wien, Linke Wienzeile 6, Wiedeń, Austria
Leonardo Vinci

Gismondo, Re di Polonia
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201825.09godz. 19:00
02.09 // godz. 18:00
Gismondo, Re di Polonia
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / CENCIC / MYNENKO / JUNCKER / KUBAS-KRUK / ARDITTI / IDRISOVA / TAMAGNA / PASTUSZKA / ŚWIĄTKIEWICZ
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, Al. Przyjaźni 18
Leonardo Vinci

Gismondo, Re di Polonia
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201802.09godz. 18:00
11.08 // godz. 19:00
BRQ Vantaa Festival
BRECON BAROQUE / RACHEL PODGER
Church of St. Lawrence, Kirkkotie 45, Vantaa, Finlandia
Johann Sebastian Bach

Concerto D major BWV 972 (transkrypcja Antonio Vivaldi: Concerto in D major Op 3 No 9)

Antonio Vivaldi

Sonata 'Al Santo Sepolcro' in E flat major RV 130
Concerto in G minor for strings RV 157
Sonata Al Santo Sepolcro in B minor RV 169
Lute Concerto in D major RV 93
Violin Concertos Op 8 Nos 1–4 'I quattro stagioni'
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201811.08godz. 19:00
08.08 // godz. 19:30
Antonio Vivaldi: Cztery pory roku
BRECON BAROQUE / RACHEL PODGER
Snape Maltings Concert Hall, Snape, Suffolk, Anglia
Johann Sebastian Bach

Concerto D major BWV 972 (transkrypcja Antonio Vivaldi: Concerto in D major Op 3 No 9)

Antonio Vivaldi

Sonata 'Al Santo Sepolcro' in E flat major RV 130
Concerto in G minor for strings RV 157
Sonata Al Santo Sepolcro in B minor RV 169
Lute Concerto in D major RV 93
Violin Concertos Op 8 Nos 1–4 'I quattro stagioni'
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201808.08godz. 19:30
04.08 // godz. 18:00
Festiwal Bachowski Świdnica
CAPELLA CRACOVIENSIS / JAN TOMASZ ADAMUS
Kościół Pokoju, Świdnica
George Frideric Handel

Juda Machabeusz
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201804.08godz. 18:00
03.08 // godz. 20:00
Judas Maccabaeus
CAPELLA CRACOVIENSIS / JAN TOMASZ ADAMUS
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ul. Augustiańska 7, Kraków
George Frideric Handel

Juda Machabeusz
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201803.08godz. 20:00
28.07 // godz. 11:00
Festiwal Bachowski Świdnica
SEOJIN KIM / CHRISTOPH SOMMER
Kościół św. Józefa, Pożarzysko
KUP BILET
201828.07godz. 11:00
27.07 // godz. 21:30
Festiwal Bachowski Świdnica
SEOJIN KIM / CHRISTOPH SOMMER
Bazylika Świętych Apostołów Piotra i Pawła, plac Jana Pawła II 10, Strzegom
Sonata włoska w XVII wieku
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201827.07godz. 21:30
06.07 // godz. 19:30
York Early Music Festival
BRECON BAROQUE / RACHEL PODGER / DANIELE CAMINITI
Sir Jack Lyons Concert Hall, University of York, York, Anglia
Johann Sebastian Bach

Concerto D major BWV 972 (transkrypcja Antonio Vivaldi: Concerto in D major Op 3 No 9)

Antonio Vivaldi

Sonata 'Al Santo Sepolcro' in E flat major RV 130
Concerto in G minor for strings RV 157
Sonata Al Santo Sepolcro in B minor RV 169
Lute Concerto in D major RV 93
Violin Concertos Op 8 Nos 1–4 'I quattro stagioni'
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201806.07godz. 19:30
22.06 // godz. 19:30
Musique de table
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / PATRICK BISMUTH / MARTYNA PASTUSZKA
NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice
Georg Philipp Telemann

Sonata triowa Es-dur na 2 skrzypiec i basso continuo TWV 42:Es1
Uwertura-Suita D-dur TWV 55:D1
Koncert F-dur na 3 skrzypiec, zespół smyczkowy i basso continuo TWV 53:F1
Sonata A-dur na skrzypce i basso continuo TWV 41:A
Conclusion D-dur na obój, trąbkę, zespół smyczkowy i basso continuo TWV 50:9
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201822.06godz. 19:30
25.05 // godz. 19:30
Heinrich Ignaz Franz von Biber // Annibale Padovano // Anton Schmelzer
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / MARTYNA PASTUSZKA
NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice
Heinrich Ignaz Franz Biber

Harmonia artificioso-ariosa: diversi mode accordata
Battalia (Sonata di marche)

Annibale Padovano

Aria della battaglia

Anton Schmelzer

Sonata a-moll 'Victori der Christen' na skrzypce i basso continuo
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201825.05godz. 19:30
18.05 // godz. 19:30
Music at Oxford
BRECON BAROQUE / RACHEL PODGER / DANIELE CAMINITI
Sheldonian Theatre, Broad Street, Oxford, Anglia
Johann Sebastian Bach

Concerto D major BWV 972 (transkrypcja Antonio Vivaldi: Concerto in D major Op 3 No 9)

Antonio Vivaldi

Sonata 'Al Santo Sepolcro' in E flat major RV 130
Concerto in G minor for strings RV 157
Sonata Al Santo Sepolcro in B minor RV 169
Lute Concerto in D major RV 93
Violin Concertos Op 8 Nos 1–4 'I quattro stagioni'
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201818.05godz. 19:30
12.05 // godz. 19:30
Carl Philipp Emanuel Bach // Wolfgang Amadeus Mozart // Joseph Haydn
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / JEAN-GUIHEN QUEYRAS
NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice
Carl Philipp Emanuel Bach

Sinfonia C-dur Wq.182/3; H. 659
Koncert wiolonczelowy A-dur Wq.172; H. 439

Wolfgang Amadeus Mozart

Symfonia G-dur KV 124

Joseph Haydn

Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb: 1
Symfonia D-dur Hob. I:13
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201812.05godz. 19:30
15.04 // godz. 17:00
Akademicka Orkiestra Barokowa
MAŁGORZATA KLAJN / TOMASZ PLOCH
Akademia Muzyczna w Katowicach, Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33
Georg Philipp Telemann

Suita orkiestrowa e-moll TWV 55:e6

Johann Sebastian Bach

Koncert klawesynowy E-dur BWV 1053

Carl Philipp Emanuel Bach

Koncert klawesynowy h-moll Wq 30

KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201815.04godz. 17:00
11.04 // godz. 11:00
Matinée • Cassandra
CAPELLA CRACOVIENSIS / ŁUKASZ DULEWICZ / PRZEMYSŁAW BAŁKA
Aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4, Kraków
Benedetto Marcello

Cassandra
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201811.04godz. 11:00
08.04 // godz. 17:00
Koncert Paschalny
MAGDALENA KAROLAK / MICHAŁ BIAŁKO
Kościół Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach 1a, Kraków
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201808.04godz. 17:00
01.04 // godz. 20:00
Misteria Paschalia
DUNEDIN CONSORT / CHÓR POLSKIEGO RADIA / JOHN BUTT
Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków
[VANITAS]

George Frideric Handel

Samson HWV 57
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201801.04godz. 20:00
29.03 // godz. 20:00
Misteria Paschalia
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / MARIAN CONSORT / MARTYNA PASTUSZKA
Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków
[VANITAS]

Żałobny lament

John Dowland: Mr. Henry Noell his funerall Psalmes
Henry Purcell: Hear My Prayer, o Lord
Francesco Scarlatti: Concerto grosso nr 3 a-moll
George Frideric Handel: Funeral Anthem for Queen Caroline HWV 264
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201829.03godz. 20:00
02.03 // godz. 19:30
Johann Friedrich Fasch // George Frideric Handel
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / MARTYNA PASTUSZKA
NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice
Johann Friedrich Fasch 

Ouverture-Suite B-dur FaWV K:B1
Sonata B-dur FaWV N:B1

George Frideric Handel

Concerto grosso e-moll op. 6 nr 3 HWV 321
Concerto a due cori B-dur HWV 332
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201802.03godz. 19:30
24.02 // godz. 11:00
Bath Bachfest
BRECON BAROQUE / RACHEL PODGER / DANIELE CAMINITI
Assembly Rooms, Bennett Street, Bath, Anglia
Johann Sebastian Bach

Concerto D major BWV 972 (transkrypcja Antonio Vivaldi: Concerto in D major Op 3 No 9)

Antonio Vivaldi

Sonata 'Al Santo Sepolcro' in E flat major RV 130
Concerto in G minor for strings RV 157
Sonata Al Santo Sepolcro in B minor RV 169
Lute Concerto in D major RV 93
Violin Concertos Op 8 Nos 1–4 'I quattro stagioni'
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201824.02godz. 11:00
10.02 // godz. 19:30
Perla Barocca – Early Italian Masterpieces
RACHEL PODGER
St Peter & St Paul's Church, Tonbridge, Anglia
KUP BILET
201810.02godz. 19:30
02.02 // godz. 19:30
Claudio Monteverdi // Adam Jarzębski
{oh!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / MARCO BEASLEY / MARTYNA PASTUSZKA
NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice
Claudio Monteverdi

Combattimento di Tancredi e Clorinda

Adam Jarzębski

Canzoni e concerti a due, tre e quatro voci cum basso continuo
KUP BILET
WIĘCEJ
ZWIŃ
201802.02godz. 19:30
Wczytywanie